دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 11:11

اطلاعات تکميلي

  • معاون وزارت تعاون:

کارگران از سبد حمایتی برخوردار می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: واقعیت اینکه کاهش قدرت خرید کارگران قابل انکار نیست، بنابراین برای کمک به معیشت این قشر، به آنها سبد حمایتی تعلق خواهد گرفت.

«احمد مشیریان» افزود: این وزارتخانه برای حمایت از کارگران شیوه افزایش حقوق نقدی و تخصیص سبد حمایتی و یا بن کارگری را دنبال می کند، اما اینکه برای افزایش قدرت خرید کارگران، از کدام شیوه ها استفاده شود، تاکنون مصوب نشده است. 
وی اضافه کرد: قرار است عصر روز دوشنبه شورای دستمزد تشکیل شود تادر این باره تصمیم گیری شود. 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: وزیران امور اقتصادی و دارایی؛ صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در شورای عالی کار در این زمینه به یک نتیجه قطعی برسند. 
مشیریان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه فعالان حوزه کارگری اعلام کرده اند، قدرت خرید کارگران نسبت به سال گذشته به یک سوم کاهش پیدا کرده، آیا مورد تایید است، گفت: قدرت خرید کارگران براساس نرخ تورم سالیانه سنجیده می شود و این وزارتخانه با معیار تورم ماه به ماه که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود، قدرت خرید کارگران را ارزیابی نمی کند. 
وی تصریح کرد: سال گذشته هزینه سبد خانوار کارگران، 2 میلیون و 600 هزار تومان برآورد و حقوق و دستمزد کارگر نیز یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین و اعلام شد. 
پس از بروز نوسان های ارزی «علی ربیعی» وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح توزیع سبد کالایی برای حمایت از کارگران و اقشارکم درآمد و آسیب پذیر را مطرح کرد و با تداوم نوسان های ارزی و به منظور جلوگیری از کمبود کالا در بازار «انوشیروان محسنی بندپی» سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به تازگی از طرح توزیع کوپن الکترونیک، برای تامین اقلام اساسی هشت دهک جامعه خبر داد.
منبع: ایرنا

خواندن 171 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395