شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 15:02

ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، اولویت مهم وزارت کار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حفظ و نگهداری اشتغال موجود می‌تواند بسیار کارساز باشد، گفت: در کنار ایجاد اشتغال جدید، حفظ بنگاه‌های فعلی اقتصادی از برنامه‌های ما در وزارت کار است.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه مبادله تفاهمنامه برنامه‌های اشتغال زایی وزارت کار و معاونت علمی و فناوری با اشاره به اینکه اشتغال‌زایی از مهمترین مسائلی است که در دولت پیگیری می‌شود، گفت: از پاییز ۹۳ تا زمستان ۹۶ حدود ۳ میلیون نفر به جمعیت فعال کشور اضافه شدند و در این مدت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است و این  ۷۰ درصد جمعیت فعال کشور را شامل می‌شود.

وی افزود: برای سال ۹۷ ایجاد ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در دستور کار ماست که اعتبارات قابل توجهی برای آن در نظر گرفته شده و بیش از ۳۳ هزار طرح تصویب شده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هدفگذاری ما در وزارت کار این است که زمینه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را فراهم کنیم و امیدوار هستیم بتوانیم ۳۳۸ هزار شغلی را که در قالب تفاهمنامه امروز تعهد کرده‌ایم، محقق سازیم.

وی با بیان اینکه حفظ و نگهداری اشتغال موجود می‌تواند بسیار کارساز باشد، اظهار داشت: در کنار ایجاد اشتغال جدید، حفظ بنگاه‌های فعلی اقتصادی از برنامه های ما در وزارت کار است.

منبع: ایلنا

خواندن 331 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395