شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 10:32

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل توانیر در جمع مدیران حوزه انتقال توانیر:

ضرورت استفاده از همه امكانات صنعت برق در شرايط جنگ اقتصادي

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد:  مديرعامل توانير با تأكيد بر اينكه در شرايط جنگ اقتصادي، استفاده بهينه از داشته‌ها و امكانات از اهميت بيشتري برخوردار است، گفت: در بسياري از موارد مي‌توان با استفاده از مدل‌هاي بهره‌برداري و حفاظت و با هزينه كمتر به اهداف دست يابيم.

محمدحسن متولي‌زاده در حاشیه بازديد از معاونت هماهنگي انتقال، ضرورت استفاده بهينه از امكانات و دارايي‌هاي صنعت برق در شرايط جنگ اقتصادي را دو چندان توصيف كرد و با تأكيد بر اولويت پيك 98 در برنامه هاي صنعت برق، پاسخگويي سريع و استفاده از سازوكارهاي پيشگيري و آمادگي در بخش بهره برداري شبكه برق كشور را حايز اهميت دانست.

مديرعامل توانير با اشاره به گستردگي حيطه عملكرد معاونت هماهنگي انتقال توانير، بهره‌مندي از نيروهاي متخصص و توانمند را از ويژگي‌هاي اين معاونت برشمرد و با تأكيد بر اهميت پاسخگويي سريع در بهره برداري و سرعت عمل در رويارويي با اتفاقات و بازيابي سيستم، مباحث حفاظت و اتوماسيون و استفاده از مكانيزم‌هاي پيشگيري و آمادگي را از نكات با اهميت ذكر كرد.

وی ارتقای وضعیت نيروي انساني شركت‌هاي بهره بردار را حايز اهميت خواند و با اشاره به 5 برابر بودن ظرفيت مگاولت آمپر شبكه نسبت به پيك بار، حل مشكلات از طريق توسعه را غيربهينه دانست.

در ابتداي اين نشست، سید زمان حسيني معاون هماهنگي انتقال توانير با ارايه توضيحاتي در خصوص چارت سازماني، به تبيين خلاصه اي از ماموريت ها، برنامه ها و اقدامات دفاتر فعال اين معاونت پرداخت.

وي بهره برداري شبكه سراسري برق كشور را از وظايف اين معاونت ذكر كرد و اظهارداشت: در صورت بروز هرگونه اتفاق در شبكه، همكاران بلافاصله از طريق سيستم متوجه مي شوند و پيگيريها را تا رفع عيب ادامه مي دهند و حوادث با بهره گيري از دستورالعمل‌ها و روش‌ها به اتفاق شركت مديريت شبكه مورد بررسي، ريشه‌يابي و تجزيه و تحليل قرار مي گيرد.

حسینی زمان بندي تعمير و نگهداري و اصلاح و بهينه سازي را از فعاليت‌هاي مهم عنوان كرد و روند افزايشي آلودگي و مشكلات هارمونيك‌ها در شبكه را از ديگر مسائل برشمرد كه طي چند سال اخير با همراهي شركت مديريت شبكه، حساسيت‌هاي لازم نسبت به خازن‌گذاري ايجاد شده است.

در اين نشست هاشم عليپور مديركل دفتر فني نظارت بر شبكه انتقال گزارشي اجمالي از ماموريتها و اقدامات اين دفتر ارايه كرد.

وي با تأكيد بر تمركز روي بخش‌هاي بهره‌وري و توانمندساز، از تدوين 32 دستورالعمل حساس و مورد نياز صنعت برق از سال 90 تاكنون خبرداد و تصريح كرد: شركت هاي برق منطقه اي دستورالعمل‌ها و استانداردهاي مورد نيازشان را كه لازم است در شبكه پياده سازي شود، به ما اعلام مي كنند و ما نيز بر اساس نيازها برنامه ريزي و با تشكيل كار گروه ها نسبت به تهيه و تدوين آنها اقدام مي كنيم.

مديركل دفتر فني نظارت بر شبكه انتقال، درصد برنامه‌هاي نگهداري و تعميرات شبكه انتقال و فوق توزيع در سال 96 را 93.6 عنوان كرد كه تا قبل از سال 96 بالاي 95 درصد بود و نشان مي‌دهد تعمير و نگهداري شبكه قدرت با وجود بالا بردن حساسيت‌ها در حال كاهش است.

در ادامه سيد اعتضاد مقيمي مدير دفتر HSE در اين نشست به تبيين خلاصه عملكرد اين دفتر به تفكيك سه گروه ايمني، محيط زيست و بهداشت پرداخت و با اعلام وضعيت موجود، اقدامات 20 گانه اين دفتر را تشریح کرد.

در ادامه اين نشست معاون دفتر فني نظارت بر شبكه انتقال، مديرعامل و معاون نيروگاه سد منجيل، مديران دفاتر، رييسان گروهها و كارشناسان ارشد معاونت هماهنگي انتقال توانير ضمن تبيين اقدامات به تشريح مهم‌ترين چالش‌هاي پيش رو پرداختند.

 

 

 

خواندن 170 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395