شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 10:40

اطلاعات تکميلي

  • مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

سازگاری با شرایط کم آبی، جایگزین مقابله با خشکسالی شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد:  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر توجه به رویکرد سازگاری با شرایط کم آبی و جایگزینی آن با رویکرد مقابله با خشکسالی تاکید کرد.

حمیدرضا جانباز در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل آب و فاضلاب مشهد، به خشکسالی‌های متعدد کشور در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این باور به وجود آمده که موضوع تغییر اقلیم جدی است که در این خصوص دو رویکرد متصور است، رویکرد اول همان مقابله با خشکسالی و کم آبی است که این رویکرد امروزه در دنیا کنار گذاشته شده و رویکرد دیگری تحت عنوان سازگاری با شرایط کم آبی مطرح می شود.

وی افزود: شهر مشهد و تأمین دغدغه آب زائران و مجاوران امام رضا(ع) همواره جزو اولویت‌های وزارت نیرو بوده، زیرا این شهر ابعاد بین المللی یافته و اقدامات در آن نیز باید در سطح بین المللی صورت پذیرد.

جانباز با تاکید بر اقدامات ارزنده شرکت آب و فاضلاب مشهد در سال اخیر گفت: طراحی و اجرای هوشمندترین سامانه ایستگاه پمپاژ در کشور، اجرای شبکه فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه های فاضلاب جدید بخشی از این اقدامات است.

همچنین علیرضا طباطبایی مدیرعامل پیشین شرکت آب و فاضلاب مشهد در این مراسم گفت: با عنایت حضرت رضا(ع) و در شرایط بسیار سخت بحران توانستیم از تابستان گذر کنیم و این نمونه بارز زحمات و تلاش های شبانه روزی در شرکت آب و فاضلاب مشهد است.

وی افزود: هم اکنون تلاش در جهت افزایش بهره وری و ایجاد یک سبد مالی برای پایدار نمودن خدمات شرکت بسیار ضروری  و بهره گیری از بخش خصوصی و موضوع مهندسی ارزش از اهمیت بالایی برخوردار است.

حسین اسماعیلیان، مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز گفت: در مدت تصدی، با همکاری و همیاری نیروهای شرکت از هیچ کوششی برای خدمت رسانی به مجاوران و زائران حضرت رضا(ع) و توسعه زیر ساخت‌های آب و فاضلاب دریغ نخواهیم کرد.

در این آیین که دو تن از معاونان شرکت مهندسی، معاون استاندار خراسان رضوی، فرماندار و یک عضو شورای اسلامی شهر مشهد حضور داشتند، "حسین اسماعیلیان" به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد، "علی رضا طباطبایی" به عنوان مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و "عباس مهری" به عنوان سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی معرفی شدند.

 

 

 

 

خواندن 175 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395