سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 04:00

آقای سلطانی فر، گسترش روابط بین کشورها با کدام رسانه ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 عصراقتصاد:  معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، در دیدار با رئیس خبرگزاری رسمی تونس، بر حمایت این وزارتخانه از توسعه روابط رسانه‌ای میان دو کشور تاکید کرد.

حال سوال این است که آقای سلطانی فر، با کدام سرباز و نیرو این وعده ها را می دهید؟ آیا منظور از توسعه روابط رسانه ای فقط ارتباط با خبرگزاری های ایرنا و ایسنا است؟

آقای سلطانی فر، در شرایطی شما و تیمتان، مطبوعات را رها کرده اید و عملا کاری برای آنها انجام نداده اید، و نیز در شرایطی که همیشه و در هرجا و زمانی فقط خبرگزاری های ایسنا و ایرنا حضور دارند، کدام رسانه را می خواهید بفرستید تا روابط با رسانه های تونس را گسترش دهد؟ زمانی که توسعه اشرافی گری را در دستور کار دارید، چگونه روابط رسانه ای با کشورهای دیگر توسعه خواهد یافت؟ شاید منظور شما از رسانه ها فقط خبرگزاری های ایرنا و ایسنا هستند و دیگر مطبوعات را به عنوان رسانه نمی شناسید، در حالیکه به گفته خودتان 9 هزار رسانه در کشور مجوز فعالیت دارند. در این شرایط معیار سنجش رسانه ها برای ارتباط با کشورهای دیگر چیست؟

از گسترش روابط رسانه‌ای با تونس پشتیبانی می‌کنیم

محمد سلطانی‌فر در دیدار با رئیس خبرگزاری رسمی تونس که در تهران انجام شد، گفت: ایران و تونس در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی، مناسبات گسترده‌ای دارند و این روابط خوب باید در بخش رسانه‌ نیز توسعه یابد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با ارائه آماری از رسانه‌های خارجی که در ایران نمایندگی دارند، یادآور شد که اگر مطبوعات یا حتی شبکه‌های رادیو و تلویزیونی تونس بخواهند در ایران دفتری داشته باشند، این وزارت‌خانه پشتیبانی‌های لازم را انجام خواهد داد.

سلطانی‌فر گفت: امروز در ایران 6 هزار رسانه مکتوب و سه هزار رسانه در فضای مجازی دارای شناسنامه و پروانه فعالیت هستند و 170 دفتر نمایندگی از رسانه‌های خارجی در ایران فعال است.

وی از تشکیل میز اختصاصی برای 'رسانه همکار خارجی' به عنوان روشی آسان نام برد که رسانه‌ها می‌توانند بدین وسیله با کمترین هزینه در کشورهای یکدیگر فعالیت کنند.

لطفی العرفاوی مدیرعامل خبرگزاری تونس (تاپ) هم در این دیدار گفت که امیدوار است ایرنا و تاپ بتوانند در سه بخش حمایت از خبرنگاران یکدیگر، تبادل هیات‌های رسانه‌ای و برگزاری دوره‌های آموزشی همکاری کنند.

وی تاکید کرد که روابط فرهنگی و گردشگری، راه را برای توسعه همه‌جانبه روابط میان دو کشور هموارتر می‌کند.

لطفی العرفاوی برای بازدید از ایرنا و تبادل نظر با مدیران این سازمان به دعوت خبرگزاری جمهوری اسلامی به ایران آمده است. وی عصر یکشنبه از موسسه فرهنگی-مطبوعاتی ایران نیز بازدید کرد.

 

 

 

خواندن 812 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395