شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 13:40

چین و ایران برای حل مشکلات افغانستان همکاری می کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک رسانه چینی گزارش کرد برخلاف اقدامات آمریکا در افغانستان و راهبردهای شکست خورده نظامی این کشور، چین، ایران و چند کشور دیگر برای حل مشکلات امنیتی افغانستان با یکدیگر همکاری می کنند.

به گزارش ایرنا چاینا ارگ روز شنبه نوشت نزدیک به 17 سال است که آمریکایی ها با برنامه های نظامی خود در افغانستان جز شکست، نتیجه دیگری نداشته اند و بیشتر مردم آمریکا نیز به این موضوع اعتراف می کنند.
رسانه چینی ادامه می دهد برخلاف راهبردهای نافرجام آمریکا، چین، ایران، روسیه و پاکستان کوشش زیادی کرده اند تا این کشور را از شرایط بغرنج فعلی نجات دهند.
گزارش می افزاید این کشورها بارها راهبردهایی را برای پیشبرد صلح و حل مشکلات امنیتی افغانستان ارایه کرده اند و همچنان به همکاری و رایزنی برای تحقق این اهداف ادامه می دهند.
چاینا ارگ می نویسد اقدامات نظامی آمریکا در افغانستان نه تنها نتیجه نداده بلکه باعث شده است تا تلفات در این کشور نیز از سال 2014 میلادی به این طرف، سالانه تا 30 درصد افزایش داشته باشد که این بدترین وضعیت در سال های گذشته در افغانستان محسوب می شود.
رسانه چینی نوشت بر خلاف اقدامات آمریکا که بیش از 50 درصد از مردم آن کشور نیز آنها را در افغانستان شکست خورده توصیف کرده اند، چهار کشور یاد شده به دنبال پیشبرد صلح و برقراری امنیت در افغانستان و برون رفت از این شرایط مرگبار هستند.

منبع: ایرنا

خواندن 108 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395