دوشنبه, 28 آبان 1397 ساعت 00:00

رسیدگی به مطبوعات در فصل خیار و کمبزه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اکرم رضائی نژاد

عصراقتصاد: محمدباقر نوبخت دوشنبه شب 16 مهر پس از بازدید از مناطق سیل زده استان گیلان در نشست بررسی ابعاد سیل در استانداری، از پرداخت یک هزار و 48 میلیارد تومان برای حوادث طی نیمه نخست امسال خبر داده و اظهار داشته: این اعتبار نسبت به 240 میلیارد تومان مدت مشابه سال گذشته که برای حوادث پرداخت شد، افزایش حدود چهار برابری دارد.

به گفته وی دولت، مسئولانه از سیل زدگان ، زلزله زدگان و آسیب دیدگاه حوادث طبیعی و ... حمایت می کند. این در حالیست که به رسانه ها و مطبوعات در شرایطی که با بحران مواجه شده اند، توجهی نمی شود.

در مقابل بودجه سنگینی که دولت برای کمک به سیل زدگان، زلزله زدگان و ... تخصیص می دهد، کل بودجه ای که می تواند مطبوعات کشور را سامان بخشد در ولخرجترین حالت 100 میلیارد نخواهد بود.

در حالی همه از ضعف اطلاع رسانی در کشور می نالیم و اختیار ملزومات رسانه ای را به بازار آزاد سپرده ایم که سودجویی عناصر آن مستعجل شده و در کمتر از یک سال بیش از صد درصد بهای تمام شده فعالیت های مطبوعاتی افزایش یافته است.

همه اینها در حالیست که معاونت مطبوعاتی و مقامات وزارت ارشاد از عدم تخصیص بودجه مصوب مطبوعات صحبت می کنند و به همین بهانه وزارت ارشاد بخصوص معاونت مطبوعاتی از اجرای تعهدات خود در قبال رسانه ها سرباز می زند.

ظاهرا در سازمان برنامه و بودجه، خزانه داری کشور و وزارت ارشاد نمی دانند که خبرنگار خوب و حرفه ای، حقوق و دستمزد و بیمه نیاز دارد.

ظاهرا وزارت ارشاد از بازار مهمترین ملزومات روزنامه نگاری بی خبر است و برای استحضار آنها عرض می کنیم کاغذ رول هر کیلو 8 هزار تومان و کاغذ شیت برای مجلات 14 هزار تومان است.

ظاهرا وزارت ارشاد از کاهش فوق تصور تیراژ نشریات کاغذی بی خبر است.

ظاهرا وزارت ارشاد به عنوان متولی دولتی روزنامه نگاری در کشور نمی داند که با حداقل دستمزد و بدون بیمه، خبرنگار حرفه ای امکان به کارگیری ندارد و در نهایت اینکه مجلس، دولت، وزارت ارشاد و معاون مطبوعاتی ارزش علمی رسانه ها را در مدیریت کشور نمی شناسند.

البته زمانیکه قرار باشد برای پست گرفتن حضرات فضاسازی شود و یا انتخاباتی برای کسب آرا در میان باشد از این بی دانشی معافند.

اما آیا رسیدگی به مطبوعات در فصل خیار و کمبزه می تواند به پویایی و برنایی این صنعت کمک کند ؟

 

 

خواندن 815 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395