چهارشنبه, 30 آبان 1397 ساعت 11:16

اطلاعات تکميلي

  • وزیر جهاد کشاورزی:

تفاله زیتون در صنعت داروسازی و خوراک دام کاربرد دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر جهاد کشاورزی گفت: با احداث اولین واحد تولید فرآورده های جانبی از تفاله کارخانجات روغن کشی زیتون، از این فرآورده در صنعت داروسازی، آرایشی و بهداشتی و حتی به عنوان خوراک دام استفاده خواهیم کرد.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی عصر در آیین بهره برداری طرح ۴۰۰ هکتاری تجهیز باغ های شهرستان طارم به آبیاری نوین افزود: تجهیز زمین ها به سامانه های نوین آبیاری از ضروریات بخش کشاورزی است که با توجه به بحران آب و کمبود منابع آبی از طریق این طرح ها می توان راندمان آبیاری را افزایش داد.
وی اظهار داشت: زیتون در چند سال گذشته در شهرستان طارم توسعه بسیاری داشته است، این شهرستان حتی می تواند در زمینه گیاهان دارویی هم موفق عمل کند که نیازمند پیگیری جدی مسوؤلان است.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: شهرستان طارم در صنایع پایین دست زیتون و افزایش بهره وری آب، نیاز به پیگیری و برنامه ریزی دارد که در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
حجتی با اشاره به مناطق پربارش طارم اضافه کرد: در این مناطق می توان بعضی درختان کم آب بر را به صورت دیم کشت کرد تا از این طریق هم از فرسایش خاک جلوگیری و هم موجب ذخیره سازی آب شده تا بواسطه ی آن موجب ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای کشاورزان شود که در این زمینه نیز وزارتخانه برنامه و طرحهایی را مورد بحث قرار داده است.
این مسئول اظهار امیدواری کرد: با توجه به پیشرفت صنعت کشاورزی در طارم در سه دهه ی اخیر همچنان امیدواریم با سرعت بالا شاهد پیشرفت در این بخش از شهرستان باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی؛ ضمن اشاره به ظرفیتهای بالای گردشگری طارم یادآور شد: این شهرستان دارای جاذبه های گردشگری و محصولات باغی و زراعی متنوعی است که می تواند در جذب گردشگر و تامین بخشی از اقتصاد مردم موثر واقع شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت
خواندن 268 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395