دوشنبه, 12 آذر 1397 ساعت 19:00

حفاری و تکمیل ۱۰۰ حلقه چاه نفت و گاز در کارنامه امسال شرکت ملی حفاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری ایران، از حفر و تکمیل یکصدمین حلقه چاه نفت و گاز در مناطق نفت‎خیز خشکی و دریایی کشور خبر داد.

به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل‎خمیس گفت: با تلاش مستمر کارکنان عملیاتی، خدمات جانبی و پشتیبانی شرکت، حفاری و تکمیل چاه شماره ۱۵۰رگ سفید با به‎کارگیری دستگاه حفاری ۶۳ فتح، ساعت ۲۴ نهم آذرماه به پایان رسید و به این ترتیب، تعداد چاه‎هایی که به همت شرکت ملی حفاری ایران از ابتدای امسال تا کنون حفاری و تکمیل شده، به صد حلقه افزایش یافت.

وی با اشاره به این‎که دکل حفاری ۶۳ فتح از جمله دستگاه‎های تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری ۲ خشکی است، افزود: حفاری و تکمیل این چاه ۱۲۵ روز به طول انجامید و پس از تکمیل برای بهره‎برداری در اختیار شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب قرار گرفت.

آل‎خمیس اظهار کرد: بر اساس مستندات، از ابتدای امسال تاکنون حفاری و تکمیل ۴۰ حلقه چاه توسعه‎ای، پنج حلقه چاه توصیفی و ۵۵ حلقه چاه تعمیری با کاربست دستگاه‎های حفاری ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور به پایان رسیده است.

به‎ گفته وی، بیشترین حجم دستگاه‎های حفاری این شرکت در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب استقرار دارند و دیگر دکل‎ها در طرح‎های توسعه‎ای شرکت مهندسی و توسعه نفت، نفت و گاز اروندان، نفت فلات قاره و نفت مناطق مرکزی مستقر هستند.

آل‎خمیس افزود: براساس قرارداد میان این شرکت و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، عملیات حفاری ۲ حلقه چاه اکتشافی در استان خوزستان نیز با استفاده از دکل‎های حفاری سنگین ۳۲ و ۳۳ فتح آغاز شده و این پروژه با پیشرفت مناسب در حال اجراست. 

منبع: شانا

خواندن 66 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395