جمعه, 16 آذر 1397 ساعت 15:45

سامانه نیما 8.6 میلیارد یورو ارز برای واردات را تامین کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بانک مرکزی اعلام کرد، از آغاز فعالیت سامانه نیما (16 مردادماه 97) تاکنون معادل هشت میلیارد و 600 میلیون یورو ارز برای واردات کالاها و خدمات مورد نیاز کشور تامین شده است.

به گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، برپایه اطلاعات موجود، محصولات برقی، الکترونیکی و مخابراتی با 353 میلیون و 100 هزار یورو و ماشین آلات، تجهیزات و قطعات خودروسازان با 205 میلیون و 100 هزار یورو در رتبه های نخست و دوم تامین ارز سامانه نیما قرار دارند.
همچنین گروه های کالایی لاستیک، پلاستیک و مواد و محصولات شیمیایی و سلولزی با 132 میلیون و 100 هزار یورو، تجهیزات حمل و نقل با ٦٧٧ میلیون یورو، صنایع معدنی با ٤٣٥ میلیون یورو، کشاورزی با ٢٥٣ میلیون یورو، محصولات غذایی، آشامیدنی و دخانی با ٢٥٤ میلیون یورو، پتروشیمی و گاز مایع با ١٧٩ میلیون یورو، محصولات فلزی و لوازم خانگی با ١٢٩ میلیون یورو، مواد معدنی با ١٣٨ میلیون یورو، نساجی، چرم و پوشاک با ١١٣ میلیون یورو و سایر موارد با ٩٦٦ میلیون یورو، از محل ارز حاصل از صادرات در نیما تامین ارز شده است.
 16 مردادماه امسال سامانه ارزی نیما براساس سیاست های جدید ارزی شروع به فعالیت کرد و اکنون منبع اصلی فروش ارز حاصل از صادرات غیرنفتی و تامین ارز واردات است.

منبع: ایرنا
خواندن 107 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395