جمعه, 16 آذر 1397 ساعت 16:21

اطلاعات تکميلي

  • نشریه 'جولینیوز' ایتالیا:

ایران هرگز خطری برای همسایگان خود نبوده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نشریه 'جولینیوز' ایتالیا با اشاره به فتوای امام خمینی (ره) در زمان جنگ تحمیلی علیه سلاح های کشتار جمعی نوشت: تا زمانی که نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، این کشور هرگز خطری برای همسایگان خود نیست و نخواهد بود و ارتش ما صلح آمیزترین در جهان است.

این نشریه ایتالیایی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران حتی اگر سلاح هسته ای داشته باشد از آن استفاده نمی کند زیرا با نگاهی به تاریخ می توان دید که حتی در زمان تهاجم عراق به ایران در دهه 80 میلادی، آیت اله خمینی ( ره) با صدور فتوایی استفاده از سلاح های کشتار جمعی را منع کرد بنابراین، ایران هیچ خطری برای همسایگان خود محسوب نمی شود.
این نشریه با عنوان 'خطر استفاده از موشک های هسته ای ایران تنها یک فانتزی است'، نوشت: هر چند وقت خبری دروغین مبنی بر اینکه این کشور درحال ساخت موشک با کلاهک های هسته ای است، منتشر می شود. این نوع اخبار را اغلب آمریکا و رژیم اسرائیل منتشر می کنند اما باید دید که آیا واقعا این خطر وجود دارد؟
این نشریه افزود: قبل از هر چیز، باید این سوال را مطرح کرد که تاکنون کسی به آن پاسخ نگفته است، اینکه 'چرا آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین، رژیم اسرائیل، هند و پاکستان و خیلی از کشورهای دیگر می توانند موشک های هسته ای داشته باشند اما ایران نمی تواند؟ حتی کره شمالی نیز مجهز به چنین موشک هایی است. جالب اینکه هیچکس به این کشورها اعتراض نمی کند، شاید برای این است که موشک هسته ای دارند. سوال دیگر این است که 'به چه عنوانی گفته می شود که اگر ایران چنین موشک هایی داشته باشد از آنها برای حمله به کشورهای همسایه استفاده می کند؟'
این نشریه تاکید کرد: ایران 2500 سال است که به هیچ کشوری حمله نکرده است. البته این یک تضمین مطلق نیست اما به نظر ما این مساله به نفع ایران است.
باید توجه داشت که ساخت یک سلاح اتمی، انقدر که پیچیده به نظر می رسد، نیست. یک متخصص خنثی ساز بمب و یک دانشجوی فیزیک می توانند آن را بسازند. مشکل تهیه مواد لازم برای ساخت آن است. چرا که اورانیوم غنی سازی شده و یا پلوتون به راحتی بدست نمی ایند.
اورانیوم که در طبیعت وجود دارد، به تنهایی برای ساخت بمب مناسب نیست. اما یک کشور مانند ایران هیچ مشکلی برای ساخت تاسیسات هسته ای که بتواند پلوتون تولید کند و یا ساخت سانتریفیوژ برای غنی سازی اورانیوم، ندارد.
اراده استفاده از سلاح اتمی نیز یک تصمیم ساده نیست. اگر کسی از سلاح اتمی علیه دشمنان خود استفاده کند، به هزینه یک زیان شدید سیاسی برای خودش است و علاوه بر این، سایر کشورها را نیز درگیر می کند تا از این سلاح استفاده کنند.بنابراین مشکل است که سلاح اتمی استفاده شود و چنین سلاحی بیشتر نقشی بازدارنده دارد.
حال این سوال مطرح می شود که اگر ایران موشکی هسته ای داشته باشد می تواند از آن استفاده کند؟ پاسخ منفی است زیرا وقتی که در آغاز جنگ میان ایران و عراق در دهه 80 ،عراق به ایران حمله کرد، امریکا به صدام حسین سلاح شیمیایی داد و صدام از آن علیه کردها استفاده کرد .
در آن زمان ژنرال های ایرانی به بحث برای استفاده از ذخایر گاز پرداختند ، راه حلی که در آن زمان از سوی آیت اله خمینی (ره) رد شد و با صدور فتوایی، استفاده از سلاح کشتار جمعی را منع کرد. باید بدانیم که ارزش فتوای صادر شده از سوی امام خمینی (ره) بسیار بالا است و کسی در ایران نمی تواند با آن مخالفت کند و همین موضوع استفاده از سلاح اتمی را برای ایران غیر ممکن می کند.
نظامیان سپس صحبت از استفاده از موشک های متعارف کردند، ولی امام خمینی (ره) اینبار نیز مداخله کرد و فتوای دومی صادر کرد که در آن استفاده از موشک علیه غیر نظامیان را رد می کند . بنابراین امروز ارتش ایران برای اینکه فتوی امام را نقض نکند، نمی تواند از سلاح های هسته ای استفاده کند. همچنین نمی تواند از گازهای سمی استفاده کند بلکه تنها می تواند از موشک های معمولی آن هم در صورتی که خطر زخمی کردن غیر نظامیان وجود نداشته باشد استفاده کند، یعنی تنها علیه ارتشی که به ایران حمله می کند.
برای همین امروز می توان گفت که ارتش ایران یکی از صلح آمیزترین ارتش های جهان است به این معنی که هرگز نمی تواند کشوری را مورد تهاجم قرار دهد چرا که اگر کسی فتوای امام را نقض کند، مرتد محسوب می شود.
سه کشور در جهان وجود دارند که خواهان نابودی ایران هستند . اول از همه آمریکا است که می خواهد انتقام 40 سال اخیر را گرفته و به منابع عظیم نفتی در ایران دست پیدا کند سپس رژیم اسرائیل است که ایران را خطر اصلی محسوب می کند زیرا این کشور مانع اشغال سوریه می شود.
عربستان سعودی نیز شکست ایران را به دلایل سلطه ژئوپلیتیک منطقه می خواهد . این کشور برای توسعه نفوذ خود با ایران مبارزه می کند. جالب اینکه این سه کشور با یکدیگر نیز علیه ایران متحد هستند.
در حقیقت ایران کشوری همانند سایر کشورها است و شهروندان ایرانی افراط گرا نیستند و روش زندگی آن ها بسیار نزدیک به غرب است. زنان تقریبا از حقوق کامل برخوردار بوده و کار می کنند و به دانشگاه می روند و انچه می خواهند، انجام می دهند.
در ایران آزادی مذاهب نیز وجود دارد و بزرگترین جامعه یهودیان در میان کشورهای اسلامی در ایران زندگی می کند. در این کشور کنیساها و کلیساهای زیادی فعالیت می کنند.در ایران برای انتحاب شهردار، پارلمان (جاییکه حضور زنان زیاد است) و ریاست جمهوری انتخابات برگزار می شود. بنابراین در کشوری مانند ایران؛ امکان اینکه سلاح هسته ای استفاده شود، بسیار پایین است
در تاریخ تنها دو کشور بودند که از سلاح اتمی استفاده کردند اولی در سال 1945 از سوی امریکا که دو بمب بر روی هیروشیما و ناکازاکی پرتاب کرد و صدها هزار قربانی گرفت و دو شهر را نابود کرد . دومی نیز که تقریبا ناشناخته است در لبنان و در پی حمله اسرائیل در سال 2006 بوقوع پیوست. تحقیقات اعضا یک سازمان غیر دولتی نشان داد که در لبنان دو موشک 'مینی نوکز' استفاده شده بود که سلاح های اتمی با قدرت پایین هستند که برای یک منطقه مورد استفاده قرار می گیرند.
این نشریه در پایان نتیجه گیری کرد با توجه به آنچه تاریخ به ما می آموزد، بجای اینکه از ایران نگران باشیم باید از رژیم اسرائیل و امریکا نگران باشیم که لحظه ای از کشتن غیر نظامیان با استفاده از سلاح هسته ای دریغ نکردند.

منبع: ایرنا
خواندن 601 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395