دوشنبه, 19 آذر 1397 ساعت 10:02

اطلاعات تکميلي

  • رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن اعلام کرد

توسعه حمل و نقل عمومی اولویت وزارت راه  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر تلاش وزارت راه و شهرسازی برای هم‌ راستا کردن اجرای طرح‌های توسعه شهری با اجرای طرح‌های توسعه حمل و نقل، گفت: کلیات سند توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی در ۲۵ شهریورماه سال‌جاری به تصویب شورای‌عالی شهرسازی و معماری رسید و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز در تهیه و تصویب این سند سهم عمده‌ای داشت.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در همایش تشریح ابعاد سیاست توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی که روز گذشته  در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، اعلام کرد: مقوله توسعه بر اساس حمل و نقل همگانی مطلب مهمی است که با توجه به گسترش شهرنشینی اهمیت پیدا می‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام اینکه ۷۵ درصد مردم در حال حاضر در شهرها زندگی می‌کنند، افزود: توسعه شهرنشینی وقتی با راهکارهای متداول و همراهی برنامه های حمل و نقلی پیش می‌رود تبدیل به الگوی مناسبی برای توسعه شهری می شود اما وقتی توسعه شهری و توسعه حمل و نقل جدای از هم و در تقابل یکدیگر پیش می‌روند آسیب‌هایی فراوانی به جامعه وارد می‌شود که بخشی از آنها شاملِ آلودگی صوتی، آلودگی هوا، هدر رفتن زمان و تخصیص بودجه عمرانی به ساخت پارکینگ و معابر تبدیل می‌شود.

شکرچی‌زاده با  تاکید بر اینکه توسعه شهرنشینی در تمامی جهان رخ داده و ایران نیز از این قاعده تبعیت کرده است، گفت: در کشورهای توسعه یافته شاهد هستیم که برنامه‌ریزی شهری با توسعه حمل و نقل عمومی همراه بوده است.

وی تصریح کرد: هدف از توسعه بر اساس سیاست حمل و نقل عمومی، افزایش سهم حمل و نقل عمومی از سفرهای درون شهری و حومه ای است. دنبال کردن این سیاست رویکرد وزارت راه و شهرسازی، همزمان از ابتدای دولت یازدهم و روی کارآمدن آقای آخوندی آغاز شد و خوشبختانه تا به امروز نیز ادامه یافت.

این مقام مسئول ادامه داد: کلیات سند توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی در ۲۵ شهریورماه سال جاری به تصویب شورای‌عالی شهرسازی و معماری رسید و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز در تهیه و تصویب این سند سهم عمده‌ای داشت.

شکرچی‌زاده گفت: امیدواریم دنبال کردن کلیات سند توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی در دوره مسئولیت مهندس اسلامی با دیدگاهی که وی به موضوع شهرسازی و حمل و نقل دارد با قوت و جدیت دنبال شود.

 

خواندن 337 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395