سه شنبه, 20 آذر 1397 ساعت 15:31

هشدار یک مقام صندوق بین‌المللی پول درباره طوفان اقتصادی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول، گفت که این صندوق از کشورها و دولت‌هایشان خواسته بود تا در طول دو سال آفتابی گذشته در اقتصاد جهان «سقف خود را تعمیر کنند».

 به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از مقام‌های برجسته صندوق بین‌المللی پول امروز -سه‌شنبه- هشدار داد که ابرهای طوفانی، اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند و دولت‌ها و بانک‌های مرکزی ممکن است برای مقابله با طوفان پیش رو آمادگی نداشته باشند. 

«دیوید لیپتون»، معاون مدیر اجرایی صندوق بین‌المللی پول، گفت که این صندوق از کشورها و دولت‌هایشان خواسته بود تا در طول دو سال آفتابی گذشته در اقتصاد جهان «سقف خود را تعمیر کنند». 

وی در نشستی که خبرگزاری بلومبرگ میزبانی آن را بر عهده داشت، گفت: «اما من نیز چون بسیاری دیگر می‌بینم که ابرهای طوفانی در حال تجمع هستند و می‌ترسم که اقدام‌های پیشگیرانه پیش از فرا رسیدن طوفان پایان نیابد.»

لیپتون همچنین هشدار داد: «بانک‌های مرکزی ممکن است در نهایت دست به اقدام‌های غیرمعمول‌تری بزنند. اما تاثیرگذاری این اقدام‌ها همچنان مبهم است و باید نگران توانمندی سیاست‌های پولی باشیم.»

منبع: ایلنا

خواندن 449 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395