چهارشنبه, 21 آذر 1397 ساعت 10:08

گسترش همکاری های رادیو و تلویزیونی ایران و ایتالیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سفیر ایران در ایتالیا روز سه شنبه با 'مارچلو فوآ' رئیس جدید 'رای' رادیو و تلویزیون دولتی این کشور دیدار کرد و مسائل مربوط به همکاری های دوجانبه بویژه مناسبات رادیو و تلویزیونی دوکشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.

« حمید بیات » در این دیدار با اشاره با سابقه طولانی همکاری های گوناگون میان دو کشور بر لزوم توجه مقامات ایران و ایتالیا به اهمیت این روابط و لزوم گسترش آن در تمامی ابعاد تاکید کرد.
وی همچنین با ارائه تحلیلی از شرایط پیچیده و خاص تحولات جهانی ، نقش رسانه ها در انعکاس بیطرفانه این تحولات و نگاه واقع گرایانه به زوایای مختلف وقایع جهانی را تشریح و آمادگی کشورمان برای توسعه ارتباطات رسانه ای و تعامل بیشتر رادیو و تلویزیون دو کشور در ابعاد خبری، آموزشی و فنی اعلام کرد.
«مارچلو فوآ» رییس رادیو و تلویزیون دولتی ایتالیا نیز در این دیدار آمادگی این رسانه دولتی ایتالیا را برای همکاری با طرف ایرانی اعلام کرد و گفت: ایران دارای فرهنگ بزرگ و تاریخ ریشه داری است و ما آمادگی داریم در معرفی چهره واقعی ایران به بینندگان ایتالیایی با شما همکاری کنیم.
وی وظیفه رادیو و تلویزیون را فراهم کردن فرصت برای شنیدن تمامی صداهای موجود در جامعه برشمرد و تاکید کرد ارائه مستقیم دیدگاه های ایران در خصوص تحولات مختلف بین المللی را وظیفه خود می دانیم.
فوآ ضمن استقبال از گسترش همکاری با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، لزوم شناسایی زمینه های مناسب و تبادل دیدار را مورد تاکید قرار داد.

منبع: ایرنا
خواندن 551 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395