یکشنبه, 25 آذر 1397 ساعت 15:11

اورهال ایرباس ۳۲۱برجامی به دست متخصصان داخلی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران‌ (ایران‌ایر) اعلام کرد که به دست متخصصان داخلی یک فروند ایرباس ۳۲۱ این شرکت که پس از برجام وارد کشور شده، به طور کامل اورهال شده است.

فرزانه شرف‌بافی در حاشیه نمایشگاه حمل و نقل، اظهار کرد: خوشبختانه متخصصان داخلی ما در طول سال‌های گذشته به درجه علمی و فنی قابل توجهی رسیده است که می‌توان با استفاده از آن بخش زیادی از نیازهای تعمیراتی کشور را در داخل انجام داد. یکی از این موارد به ایرباس ۳۲۱ برجامی هما بر می‌گردد که پس از تکمیل سیکل پروازی اش برای اورهال وارد بخش تعمیرات شد و پس از ۱۰ روز به طور کامل تعمیر اساسی شده و برای ادامه‌ی پرواز آماده شد.
وی با بیان این‌که در حال حاضر بخش قابل توجهی از نیاز تعمیراتی ایران‌ایر در داخل کشور انجام می‌شود، توضیح داد: ما در حوزه تعمیرات توان فنی لازم را داریم. تنها نیاز به وارد شدن برخی قطعات وجود داشت که پیش از آغاز تحریم‌های جدید این نیاز تا حد ممکن برطرف شد و بخش قابل توجهی از قطعات مدنظر ما به ایران رسید.
مدیرعامل ایران‌ایر افزود: ما در طول سال‌های گذشته توانسته‌ایم توانایی قابل توجهی در دور زدن تحریم‌ها پیدا کنیم و در دوره جدید نیز با وجود آنکه شرایط دشوار است، اما امیدواریم که این توان به ما کمک کند تا نیاز ایران‌ایر را برطرف کنیم.
شرف‌بافی با بیان این‌که در حال حاضر این شرکت هواپیمایی ۶۵ فروند هواپیما دارد، اظهار کرد: از این هواپیماها در حال حاضر تنها فقط ۲۶ فروند پرواز می‌کنند و از این تعداد نیز ۱۶ فروند به هواپیماهای برجامی باز می‌گردند. این در حالی است که آمریکا تمامی این هواپیماها را تحریم کرده، ولی با این وجود ما به حرکت خود در مسیر قبلی ادامه می‌دهیم.

منبع: ایسنا
خواندن 433 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395