دوشنبه, 26 آذر 1397 ساعت 14:18

هوشمند سازی فرودگاه های کشور مهمترین اولویت شرکت فرودگاه‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: بیش از هفت هزار میلیارد تومان در کمتر از چهار سال گذشته برای انجام پروژه‌های مختلف در صنعت فرودگاهی و ناوبری هوایی ایران هزینه شده است.

«رحمت الله مه آبادی» روز دوشنبه در نشست خبری سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ایران در محل مصلای امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران افزود: این هزینه ها در حالی انجام شده که هیچ دستگاه نظارتی حتی یک ریال تخلف از این شرکت گزارش نکرده است.
وی اظهار داشت: سیاست دولت و وزارت راه و شهرسازی، توسعه پروازها به فرودگاه‌های کم برخوردار است و در هشت ماهه امسال در 10 فرودگاه کم برخوردار کشور پروازها افزایش داشته است.
مه آبادی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی فرودگاه ها در سه سال گذشته مورد توجه شرکت فرودگاه‌ها قرار گرفته و نوسازی سامانه ها و استفاده از فناوری های جدید برای هوشمند سازی همه فرودگاه های کشور یکی از مهمترین اولویت های این شرکت در حوزه هوانوردی است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور یادآور شد: با وجود تشدید تحریم های بین المللی، صنعت هوانوردی کشور در شرایط مناسبی قرار دارد؛ در چهار دهه گذشته همواره با مشکلات تحریم مقابله کردیم و این صنعت را سرپا نگه داشتیم.
وی به بهره‌برداری از سه پروژه مهم در شرکت فرودگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: آغاز بهره ‌برداری آزمایشی از نخستین سامانه رادار بومی و بهره برداری از نخستین سامانه «سیمیلاتور سه بعدی» برج مراقبت که توسط متخصصان داخلی شرکت طراحی و تولید شده، از مهمترین پروژه های ما در چند سال اخیر است.
مه آبادی اظهار داشت: عملیات نصب رادار جدید در آسمان تهران به زودی به پایان می رسد و با بهره برداری از این رادار پیشرفته و مدرن، وضعیت ایمنی پروازهای هوایی در آسمان تهران بیش از پیش بهبود می یابد.
وی یادآور شد: بهسازی، نوسازی و توسعه زیرساخت های حمل و نقل هوایی و فرودگاهی یکی از مهمترین اولویت‌های ما در صنعت هوانوردی کشور است و روند ارتقای خدمات در همه فرودگاه های کشور و به ویژه در فرودگاه تهران و مشهد به نظام ارزیابی فرودگاه بین المللی پیوسته، مورد توجه جدی قرار دارد.
 هدف از برگزاری این نمایشگاه که به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شده، ارایه آخرین دستاوردها و توانمندی های علمی و اجرایی شرکت های مرتبط با این صنعت، آشنایی بیشتر کارشناسان و مدیران کشور با فناوری‌ های روز صنعت حمل‌ و‌ نقل، راهسازی و راهداری با حضور شرکت‌ها و موسسات بین‌المللی و همچنین هیاتهای بازرگانی و تجاری بین‌المللی است.
این نمایشگاه شامل بخش‌های متنوعی از صنایع و حوزه‌های مرتبط با حمل‌ و نقل زمینی (راه‌ آهن و جاده‌ای)، دریایی، هوایی و عملیات حمل‌ و‌ نقل، راهسازی، راهداری و صنایع وابسته است.
بیش از 200 شرکت فعال و معتبر در حوزه‌ های حمل‌ و‌ نقل، خودروهای سبک و سنگین، حمل‌ و‌ نقل هوشمند، راهسازی، قیر و آسفالت، مجلات، پیمانکاران، مهندسین مشاور، تجهیزات ایمنی راه‌ها، نشریات و استارتاپ‌های حوزه حمل‌ و‌ نقل در سومین نمایشگاه بین‌ المللی حمل‌ و نقل و صنایع وابسته مشارکت دارند.
برگزاری «سومین استارتاپ ویکند شبکه های ارتباطی و حمل و نقل» با حضور دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان از جمله بخش های جانبی این نمایشگاه است.
سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته تا 27 آذر از ساعت 10تا 18 در شبستان اصلی مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران آماده بازدید کارشناسان و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل است.

منبع: ایرنا
خواندن 230 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395