یکشنبه, 02 دی 1397 ساعت 15:03

وضعیت بازار عادی است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در مورد تاثیر کاهش قیمت طلا و سکه بر میزان فروش طلافروشان گفت: این کاهش تاثیر زیادی بر خرید نداشته است چون همچنان قیمت طلا فراتر از قدرت خرید مصرف کنندگان است و در واقع بازار هنوز در رکود است.

محمد کشتی‌آرای درباره آخرین وضعیت بازار سکه و طلا گفت: وضعیت بازار کاملا عادی است و شاهد نوسانات جزئی در دو روز اخیر بوده‌ایم. همچنین به دلیل کاهش میل به خرید تقریبا عرضه و تقاضا با هم متناسب هستند و حباب سکه نیز کاهش یافته و در حال حاضر سیصد و هفتاد هزار تومان است.

وی ادامه داد: با اینکه اونس جهانی بدون تغییر است اما شاهد کاهش اندک نرخ‌ها در بازار هستیم به طوری که نرخ هر قطعه سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان، سکه تمام طرح جدید سه میلیون چهارصد و سی و پنج هزار تومان است. همچنین قیمت نیم سکه یک میلیون و هفتصد و پانزده هزار تومان و نیم سکه یک میلیون و بیست هزار تومان است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در مورد آزاد شدن واردات طلا گفت: شاید صرف واردات طلا تاثیر آنچنانی نداشته باشد اما وقتی واردات ارز نیز همراه آن آزاد شد یکی از بهترین اتفاقات روی داد و به نوعی عرضه و تقاضای ارز متعادل شد و تاثیر مثبت خود را در بازار طلا و سکه گذاشت.

وی در مورد تاثیر کاهش قیمت طلا و سکه بر میزان فروش طلافروشان گفت: البته این کاهش تاثیر زیادی بر خرید نداشته است چون همچنان قیمت طلا فراتر از قدرت خرید مصرف کنندگان است و در واقع بازار هنوز در رکود است. این وضعیت بیشتر مربوط به سیاست‌های کلان کشور است که بخش کسب و کار به مشکل برخورد کرده است.

کشتی آرای تصریح کرد: از ابتدای سال جاری 25 درصد از واحدهای تولیدی و توزیعی تعطیل شده‌اند و انتظار می‌رود تا پایان سال جدید این افزایش یابد.

 در حال حاضر نرخ هر دلار آمریکا نه هزار و نهصد و نود تومان و هر یورو یازده هزار و ششصد و چهل تومان است.

منبع: ایلنا

خواندن 451 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395