سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 12:33

افزایش ظرفیت خطوط ریلی با هزار واگن مسافری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: یک هزار دستگاه واگن مسافربری ه ظرفیت ناوگان ریلی کشور افزوده خواهد شد.

سعید محمدزاده بعدازظهر دوشنبه و در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از خط آهن قزوین - رشت، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر یک هزار و 300 واگن مسافربری در خطوط ریلی کشور فعال هستند و 800 واگن نیز به دلیل فرسودگی متوقف مانده اند که امیدواریم با استفاده از ظرفیت قانونی ضمن فعال سازی ناوگان متوقف مانده، یک هزار واگن دیگر را به شبکه ریلی اضافه کنیم.
وی ادامه داد: در حوزه بار نیز تا قبل از فعالیت دولت یازدهم تعداد ناوگان باری ریلی کشور 22 هزار واگن بوده که تمامی آنها زیر نظر بخش خصوصی فعالیت دارند اما در پنج سال گذشته با افزوده شدن سه هزار واگن دیگر، هم اکنون شاهد فعالیت 25 هزار واگن باری در خطوط ریلی کشور هستیم.
به گفته این مسئول، درصدد افزودن 10 هزار واگن باری دیگر به ظرفیت موجود در این بخش نیز هستیم
محمدزاده با بیان اینکه 200 لوکوموتیو نیز به ظرفیت ناوگان ریلی کشور افزوده خواهد شد، تصریح کرد: شرکت ایریکو ابهر در استان زنجان به عنوان بزرگترین و مجهزترین کارخانه واگن سازی کشور و خاور میانه دارای ظرفیت بی نظیری است که متاسفانه به دلیل عدم تامین منابع مالی، مورد استفاده بهینه قرار ندارد که امیدواریم این واحد تولیدی بتواند از این پس بخش مهمی از نیازهای ریلی ما را پاسخگو باشد.
مدیرعامل شرکت راه آهن در ادامه با اشاره به جا به جایی 25 میلیون مسافر در سال گذشته توسط خطوط ریلی کشور، تاکید کرد: متاسفانه در حوزه سفرهای ریلی از وضعیت مناسبی به دلیل سود ده نبودن این بخش برخوردار نیستیم، زیرا قیمت تمام شده در این حوزه با هزینه های انجام شده فاصله زیادی دارد.
وزیر راه و شهرسازی به اتفاق جمعی از معاونان خود جهت بازدید از مسیرهای مختلف خط آهن قزوین - رشت و در ادامه نیز از بندرانزلی و آستارا، بعدازظهر امروز پس از توقفی کوتاه در قزوین، عازم استان گیلان شد.

منبع: ایرنا
خواندن 352 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395