سه شنبه, 04 دی 1397 ساعت 14:08

واردکنندگان 2 روزه می‌توانند پول خود را حواله کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر کل کانون صرافان گفت: تا پیش از این واردکنندگان پس از ثبت سفارش و معرفی به سامانه نیما جهت اخذ ارز باید مدت زیادی برای معرفی به بانک عامل جهت حواله انتظار می‌کشیدند اما چون دیگر نامه‌نگاری و بروکراسی اداری معمول در صرافی‌ها وجود ندارد در عرض یک یا دو روز واردکنندگان می‌توانند پول خود را برای فروشنده حواله کنند.

ترکاشوند  در خصوص بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر خرید و فروش حواله‌ها توسط صرافی‌های مجاز گفت: این مساله بیشتر از اینکه به نفع صراف‌ها و کمک به فعالیت آنها باشد به نفع واردکنندگان است زیرا سیستم صرافی‌ها بسیار چابک‌تر و سریع‌تر از بانک‌ها عمل می‌کند.

دبیر کل کانون صرافان ادامه داد: تا پیش از این واردکنندگان پس از ثبت سفارش و معرفی به سامانه نیما جهت اخذ ارز باید مدت زیادی برای معرفی به بانک عامل جهت حواله انتظار می‌کشیدند اما چون دیگر نامه‌نگاری و بروکراسی اداری معمول در صرافی‌ها وجود ندارد در عرض یک یا دو روز واردکنندگان می‌توانند پول خود را برای فروشنده حواله کنند.

وی توضیح داد: روش کار بدین صورت است که صراف‌ها از طریق سامانه سنا از بانک‌های عامل معرفی شده از سوی بانک مرکزی ارز را خریداری می‌کنند و آن را در اختیار واردکننده می‌گذارند.

دبیر کل کانون صرافان در خصوص فعالیت هشت ماه اخیر صراف‌ها در سیستم ارزی و مالی کشور گفت: در این مدت اگر کاری در خارج از کشور انجام شده و انتقال پولی صورت گرفته و یا اگر می‌بینید کالایی که در دور جدید تحریم شده باز هم وارد کشور شده است یقین داشته باشید که از طریق فعالیت صرافی‌ها انجام شده است.

ترکاشوند اظهار داشت: ما با عنوان افسران اقتصادی نظام در جنگ اقتصادی سعی کردیم وظیفه خود را به بهترین نحو انجام دهیم. هر چند برخورد خوبی با ما صورت نمی‌‌گیرد و امروز به نقطه‌ای رسیدیم که صرافی‌های مجاز کشور اعم از داخل یا خارج از کشور احساس ناامنی می‌کنند.

منبع: ایلنا

خواندن 82 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395