چهارشنبه, 05 دی 1397 ساعت 14:39

تاکید آیت‌الله مکارم‌شیرازی بر سرمایه گذاری در جهت اصلاح فضای مجازی‌

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
این مرجع تقلید گفت: هرچه سرمایه گذاری برای اصلاح فضای مجازی صورت گیرد، بجا و شایسته است و اگر کوتاهی شود ثمره ای جز پشیمانی نخواهد داشت.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در دیدار با معاون وزیر ارتباطات در امور فضای مجازی بعد از استماع گزارش ارائه شده درباره ساماندهی فضای مجازی، این گزارش را امیدبخش خوانده و در عین حال تاکید کرد که نباید به این میزان بسنده شود.
وی با تاکید بر این که باید در برابر آسیب های فضای مجازی هوشیار باشیم، تصریح کرد: مرتفع ساختن آسیب ها و آفات این عرصه، یک وظیفه دینی، انسانی و اجتماعی است، این آسیب ها هم به لحاظ دینی، هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ انسانی خسارت بار است و باید جلوی آن را گرفت.
این مرجع تقلید شیعه گفت: امروز فضای مجازی حرف اول را در بسیاری از رویدادها می زند، اگر این فضا ناسالم باشد مابقی امور را نیز به ویرانی می‌کشاند و اگر سالم باشد مابقی امور را نیز اصلاح می کند.
مکارم شیرازی با تاکید بر این که باید این فضا و راه های مقابله با آسیب ها و بهره گیری درست از آن را جدی بگیریم، افزود: در حال حاضر حاکم بر جوامع بشری همین فضاهای مجازی هستند، روز به روز پدیدآورندگان این فضاها به دنبال برنامه ها و تحولات جدید هستند تا بتوانند همه چیز را قبضه کنند و در اختیار خودشان قرار دهند.
وی بیان کرد: در چنین شرایطی نمی توان غافل نشست، والا یک وقت بیدار می شویم و می بینیم همه چیز ما را تحت تاثیر قرار داده و قبضه کرده است.
این مرجع تقلید شیعه با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری دولت و دیگر دستگاه های ذیربط برای اصلاح فضای مجازی، گفت: هرچه سرمایه گذاری برای اصلاح این فضا صورت گیرد بجا و شایسته است و اگر کوتاهی شود ثمره ای جز پشیمانی نخواهد داشت.

منبع: ایسنا
خواندن 195 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395