یکشنبه, 09 دی 1397 ساعت 11:10

فاصله حرکت قطارهای خط 3 مترو تهران کاهش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت بهره ‌برداری مترو تهران و حومه از کاهش یک و نیم دقیقه ای فاصله حرکت قطارهای خط 3 پایتخت خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، فرنوش نوبخت با اعلام این خبر گفت: پیش از این فاصله حرکت قطارها در این خط 9 دقیقه بود که از روز گذشته (شنبه ) هر 7 و نیم دقیقه یک قطار برای جابجایی مسافران در این خط اعزام می شود.

وی با اشاره به اینکه، فاصله حرکت قطارها در خط 3 تا دی ماه سال گذشته (96)هر 18 دقیقه یک قطار در نیمه شمالی و هر 10 دقیقه یک قطار در نیمه جنوبی بود افزود: از دی ماه 96 این فاصله را به 9 دقیقه رساندیم و از روز گذشته شنبه نیز با استفاده از حداکثر توان تا جایی که محدودیت ها و شرایط عمرانی و فنی امکان داشته باشد این زمان را به 7 و نیم دقیقه کاهش دادیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: مترو به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه حمل و نقل ریلی درون شهری کشور همواره سعی کرده تا بهترین امکانات و خدمات را به شهروندان و مسافران خود ارائه دهد ابراز امیدوار کرد که با تخصیص بودجه، ورود قطارهای جدید و امکانات مناسب باز هم بتوانیم میزان ظرفیت جابجایی ناوگان متروی تهران و حومه را افزایش دهیم.
به گفته وی، 20 حرکت مسافری به مجموع حرکت های این خط اضافه شده است و در مجموع هر روز 420 حرکت مسافری در خط 3 مترو تهران انجام می شود.
خط 3 مترو تهران از ایستگاه آزادگان در جنوب غربی تهران شروع و تا ایستگاه شهرک قائم در شمال شرق امتداد دارد.

منبع: ایرنا

خواندن 240 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395