یکشنبه, 09 دی 1397 ساعت 15:25

ساحل خلیج فارس مزیت حل مشکل آب جنوب کشور است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: ساحل طولانی خلیج فارس مزیت اساسی برای برطرف کردن مشکل کم آبی در جنوب کشور است.

مسعود خشایی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر افزود: با توجه به کمبودهایی که در زمینه آب در استان بوشهر و دیگر استان های جنوبی وجود دارد، یکی از اقدام های موثر برای حل این مشکل، احداث آب شیرین کن است. 
وی اضافه کرد: در این ارتباط در استان بوشهر اکنون سه آب شیرین کن با ظرفیت 20 تا 25 هزار مترمکعب در حال بهره برداری است و سه آب شیرین کن نیز با ظرفیت 50 هزار مترمکعب در دست ساخت است. 
خشایی ادامه داد: همچنین سه آب شیرین کن نیز با ظرفیتی حدود 30 هزار مترمکعب فراخوان شده است. 
وی یادآور شد: این 9 آب شیرین کن در شهرهای بوشهر، کنگان، سعد آباد، برازجان، عسلویه، آبپخش و دلوار مستقر شدند. 
خشایی بیان کرد: انتظار است با رویکرد حمایتی دولت با احدث این آب شیرین کن ها بخشی از مشکلات تامین آب شرب استان بوشهر حل شود. 
وی افزود: در حوزه آب و فاضلاب روستایی یکی از اقدام های خوب در سنوات گذشته استفاده از اعتبارات صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها است. 
خشایی بیان کرد: در این ارتباط عملیات اجرایی 12 مجتمع آبرسانی استان بوشهر آغاز شده که از این شمار چهار مجتمع به اتمام رسیده است. 
وی افزود: هشت مجتمع آبرسانی در دست احداث استان بوشهر نیز در آینده نزدیک 186 روستا را زیر پوشش قرار می دهد. 
خشایی یادآور شد: در این پروژه ها تا پایان سال گذشته 680 میلیارد ریال هزینه شده و در سال جاری نیز 120 میلیارد اعتبار برای آن هزینه می شود. 
وی یادآورشد: هم اکنون در استان بوشهر شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی به ترتیب 270 و 94 هزار مشترک دارند 
خشایی بیان کرد: دربخش فاضلاب سه شهر این استان با جمعیت حدود 231 هزار نفر زیر پوشش شبکه فاضلاب است که 28 درصد مجموع مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر را تشکیل می دهد. 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر گفت: با توجه به بالا بودن هزینه شیرین سازی آب باید در توزیع و مصرف آب تامین شده مدیریت مناسبی لحاظ شود. 
عبدالحمید حمزه پور افزود: در این ارتباط با استفاده از دارایی های موجود علاوه بر مدیریت توزیع مدیریت پرت و هدر رفت آب در استان بوشهر نیز مورد توجه است. 
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از آب استان بوشهر از استان های همجوار تامین می شود این مهم ایجاب کرده در بحث توسعه آب شیرین کن ها اهتمام جدی داشته باشیم. 
عبدالحمید حمزه پور و روح الله طاهریان پور به ترتیب به عنوان مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر معرفی شدند. 
همچنین از کیقباد یاکیده و محمد پور یوسفی به عنوان مدیرعامل و سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری و مسعود نصوری مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر تجلیل شد. 

منبع: ایرنا
خواندن 80 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395