دوشنبه, 10 دی 1397 ساعت 15:11

اردکانیان: اصلاح تعرفه پرمصرف‌ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر نیرو تاکید کرد: اصلاح تعرفه پرمصرف‌ها راهی برای تامین درآمد کوتاه مدت نیست، بلکه درصدد تامین درآمد بلندمدت از این بخش خواهیم بود.

به ‌گزارش از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» (دوشنبه) در دیدار مدیران وزارت نیرو با رئیس جمهوری اظهار داشت: تعرفه وسیله‌ای برای مدیریت مصرف است؛ زمانی که با استفاده از ابزار تعرفه بتوانیم مشترکان پرمصرف را برای پیوستن به الگوی مناسب مصرف تشویق کنیم، آنگاه در بلندمدت خود را از صرف منابع فراوان برای ساخت نیروگاه بر حذر داشته‌ایم. هر چند ممکن است در کوتاه مدت درآمدهای این بخش کاهش یابد اما در آینده این مهم منفعت اصلی صنعت برق کشور خواهد بود.
وی افزود: وظیفه ما این است که هم دولت و هم مردم از نظر تامین آب و برق پایدار در آسایش و امنیت خاطر باشند.
وزیر نیرو گفت: اکنون وارد مرحله مدیریت توامان عرضه و تقاضا شده‌ایم. مساله‌ای مهم که باید از حدود 10 سال پیش در دستور کار می‌گرفت و یکی از الزامات اصلی آن همکاری بین بخشی در داخل سازمان دولت و مصرف کنندگان بیرونی است. دیگر مجالی برای اینکه هر دستگاهی فقط محدوده کار و وظایف خود را ببیند وجود ندارد.
اردکانیان ادامه داد: در عرصه مهمی مانند آب با استفاده از تاکیدهای موجود در این بخش و سازوکاری که از سوی دولت تصویب شده درصددیم امنیت آبی، غذایی و ملاحضات زیست محیطی را به شکل توامان برنامه‌ریزی کرده و به پیش ببریم.

** راه اندازی مرکزی برای ارتباط موثر با مصرف کنندگان
وزیر نیرو با یادآوری راه‌اندازی مرکز امور اجتماعی آب و انرژی این وزارتخانه در دولت دوازدهم، گفت: این مجموعه درصدد فعال تر کردن ارتباط با مصرف کننده و متقاضیان است.
اردکانیان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه همه فعالیت‌های بخش آب و برق بر محور منابع انسانی شایسته است، به طور طبیعی موضوع شایسته‌گزینی را که از برنامه‌های مورد تایید دولت تدبیر و امید بوده به شکل مناسبی دنبال می‌کنیم.
رئیس جمهوری صبح امروز با حضور در وزارت نیرو، با مدیران این وزارتخانه دیدار و از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور (دیسپاچینگ مرکزی) و همچنین نمایشگاه دستاوردهای مدیریت منابع آب ایران بازدید کرد.

منبع: ایرنا

خواندن 67 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395