دوشنبه, 10 دی 1397 ساعت 15:32

وزارت کشاورزی داده های خود را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر آزادسازی داده های ارزشمند بخش کشاورزی و در اختیار قراردادن آن به بخش خصوصی تاکید کرد.

 «نصرالله جهانگرد» روز دوشنبه در همایش ملی راهکارهای تحول کسب و کار در صنعت طیور در محل هتل المپیک، افزود: اکنون داده های ارزشمند زیادی در وزارت جهاد کشاورزی موجود است که آزادسازی آنها می تواند ارزش افزوده این بخش را بیش از پیش افزایش دهد.
وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی باید داده های موجود را در اختیار همه فعالان قرار دهد تا توسعه این بخش بهتر محقق شود.
معاون وزیر ارتباطات به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون همه دستگاه های اجرایی موظف اند هر اطلاعاتی که کاربران اقتصادی نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهند؛ هر دستگاهی که از ارائه اطلاعات خود داری کنند پیگیری و برخورد خواهد شد.
جهانگرد ادامه داد: اکنون مراکز داده در تهران مستقر و به کل کشور متصل بوده که زیرساخت خوبی برای همه کسب و کارهاست.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در سمت دولت زیرساخت های توسعه فناوری اطلاعات به خوبی فراهم شده است.

** ضرورت استفاده فعالان صنعت طیور از تحولات فناوری
جهانگرد از فعالان صنعت طیور کشور خواست که هرچه زودتر از پلت فرم های شکل گرفته در فناوری برای توسعه این صنعت و ایجاد ارزش افزوده بهره بگیرند.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: کسانی که زودتر تحولات فناوری را درک کرده و برای توسعه بخش خود بکار گیرند از مزایایی آن بیشتر بهره خواهند گرفت.
وی فعالیت مرغداری را بزرگترین صنعت در بخش دام و طیور دانست که توانایی حل سریع بحران های غذایی را دارد.
جهانگرد به رشد معقول این صنعت اشاره کرد و گفت: کشورمان رتبه هفتم تولید جهان را دارد و ضروری است از فناوری های نوین در این صنعت استفاده شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه اکنون بستر فناوری اطلاعات همه بخش ها را تحت تاثیر قرار داده و اقتصادی جدید را رقم زده است، خواستار توجه بیشتر فعالان بخش کشاورزی به این تحولات شد.

** تلاش برای آزادسازی فرکانس در اختیار صداوسیما
معاون وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه همه شهرهای کشور تحت پوشش نسل سه و چهار تلفن همراه قرار دارند، گفت: کل جاده های کشور نیز دارای ارتباط مناسب هستند.
وی ادامه داد: اکنون ضریب نفوذ موبایل به بالای 115 درصد رسیده است و 72 میلیون گوشی فعال در شبکه تلفن همراه کشور وجود دارد.
جهانگرد به تلاش ها برای آزادسازی فرکانس در اختیار صداوسیما خبر داد و گفت: این فرکانس ها بعد از آزادسازی برای توسعه بیشتر در اختیار اپراتورها قرار خواهد گرفت.
وی همچنین به تحت پوشش قرار گرفتن کل کشور برای فیبر نوری اشاره کرد و افزود: اکنون 65 هزار کیلومتر فیبر نوری در کشور وجود دارد؛ داده های ماهواره ای خوبی نیز فراهم شده است؛ لذا فعالان از این زیرساخت ها استفاده کنند.
همایش ملی تحول در صنعت طیور کشور با هدف بررسی راهکاری کاربردی جدید طراحی شده برای صنعت طیور با حضور فعالان این بخش برگزار شده است.
در این همایش مسایل مربوط به پرورش جوجه های یک روزه، دستگاه های نوین جوجه کشی، قیمت و صادرات این محصولات به کشورهای همسایه مورد بحث وبررسی قرار می گیرد.
بررسی حمل و نقل نامناسب و غیرتخصصی طیور که باعث تلف سالانه 12 میلیون قطعه جوجه یک روزه با حجم خسارت 760 میلیارد تومانی در کشور می شود، از دیگر برنامه های این همایش است.

منبع: ایرنا

خواندن 79 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395