شنبه, 22 دی 1397 ساعت 10:10

  «مقررات بازار متشکل معاملات ارزی» تصویب شد  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: شورای پول و اعتبار در جلسه هفته گذشته «مقررات مربوط به بازار متشکل معاملات ارزی » را به تصویب رساند.

در يک هزار و دويست و شصت و چهارمين جلسه شورای پول و اعتبار که در محل ساختمان بانک مرکزی برگزار شد موضوع « بازار متشکل معاملات ارزي»، مطرح و مورد تصویب قرار گرفت. بر اساس این مصوبه به منظور ساماندهی و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارا، «بازار متشکل معاملات ارزی» تشکیل می‌شود تا ارزها در آن بصورت نقد مطابق مقررات این مصوبه و سایر مقررات مرتبط با آن در بستر الکترونیکی مورد معامله قرار گیرند.

همچنین شورای پول و اعتبار در جلسه چهارم دی ماه سال جاری دستورالعمل سپرده ريالي مبتني بر ارز را در 14 ماده و 3 تبصره مورد تصویب قرار داد. طبق این دستورالعمل حساب سپرده سرمايه‌گذاري ريالي مبتني بر ارز، نوعي حساب سپرده سرمايه‌گذاري ‌مدت‌دار خاص ريالي است به درخواست متقاضي به صورت انفرادي يا مشترک افتتاح مي‌شود. در اين نوع سپرده، بانک به عنوان وکيل سپرده‌گذار، سپرده توديع شده را براي سرمايه‌گذاري ارزی به کار مي‌گيرد. در سپرده  عنوان شده، دريافت و پرداخت وجه صرفاً به ريال است و با استفاده از ميانگين موزون نرخ اعلامي فروش نقدي ارز مندرج در سامانه نظارت ارز بانک مرکزي (سنا) در روز قبل از افتتاح حساب با ميانگين موزون نرخ اعلامي خريد نقدي ارز در سامانه نظارت ارز بانک مرکزي (سنا) در روز قبل از بستن يا برداشت حسب مورد، مقدار ارز مبنا براي درج در حساب مزبور تعيين می شود.

 

خواندن 71 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395