شنبه, 22 دی 1397 ساعت 14:17

فرصت 2 هفته ای سازمان غذا و دارو برای اعلام برنامه ساماندهی بازار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس جدید سازمان غذا و دارو گفت: جلوگیری از کمبود دارو، تضمین کیفیت دارو، تضمین امنیت غذایی مردم و جلوگیری از قاچاق اولویت های این سازمان در دوره جدید است و سرپرست وزارت بهداشت دو هفته فرصت داده که برنامه های جدید را در این زمینه ها اعلام کنیم.

مهدی پیرصالحی روز شنبه درباره برنامه های سازمان غذا و دارو در دوره جدید افزود: شرایط بازار دارویی کشور در حال حاضر ثبات دارد و مثل سال های 92 و قبل از آن، کمبود شدیدی نداریم. در شرایط فعلی باید پایش و مراقبت بیشتری انجام بدهیم تا اتفاق خاصی در بازار دارویی نیفتد.
وی گفت: اولویت های سازمان غذا و دارو در دوره جدید مواردی مانند تامین دارو و مراقبت از بازار دارویی و جلوگیری از کمبود دارو، تامین و تضمین کیفیت داروها، تضمین امنیت غذایی و غیره است.
وی ادامه داد: همچنین راه های جلوگیری از قاچاق در مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی نیز از جمله اولویت های سازمان غذا و دارو در دوره جدید خواهد بود.
پیرصالحی گفت: در حال حاضر فرصت دو هفته ای برای برنامه ریزی در این زمینه ها از طرف وزیر بهداشت به سازمان غذا و دارو داده شده تا بررسی هایی انجام دهیم و برنامه اصلی و کامل سازمان غذا و دارو را برای دوره جدید مدیریتی اعلام کنیم.

* مشکلات بازار تجهیزات پزشکی
رئیس سازمان غذا و دارو درباره مشکلات تجهیزات پزشکی نیز اظهار داشت: در حال صحبت و رایزنی با اداره کل تجهیزات پزشکی هستیم تا این بازار نیز به ثبات برسد. به هر حال باید بپذیریم که در شرایط تحریم هستیم و همه در تلاش هستند تا مسیرهای نقل و انتقال پول ممکن باشد؛ زیرا بسیاری از کمبودها به علت مشکلاتی است که در زمینه نقل و انتقال پول وجود دارد.

* تغییرات احتمالی در سازمان غذا و دارو
پیرصالحی درباره تغییرات احتمالی در سازمان غذا و دارو بیان کرد: فعلا برنامه ای برای تغییر مدیران کل وجود ندارد و هر کدام از مدیران که همراه و همگام با برنامه ها باشند در کنار ما کار خواهند کرد.

* ارتباط موثر با رسانه ها
معاون وزیر بهداشت گفت: تلاش می کنیم به زودی جلسه ای با رسانه ها داشته باشیم، زیرا به کمک رسانه ها در شرایط فعلی نیاز داریم. ثبات بازار دارویی و ایجاد امنیت روانی نیازمند همکاری رسانه ها است.
مهدی پیرصالحی شانزدهم دی با حکم سعید نمکی به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو منصوب شد. پیرصالحی در دوره ابتدایی ریاست رسول دیناروند بر سازمان غذا و دارو در زمان وزارت هاشمی، سمت مدیرکلی امور دارو و مواد مخدر این سازمان را بر عهده داشت. پیرصالحی طی سال های اخیر مدیرعامل یکی از شرکت های دارویی بود.

منبع: ایرنا

خواندن 84 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395