یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 00:00

اطلاعات تکميلي

  • نمکی در گفت و گو با «عصر اقتصاد» اعلام کرد

تخصیص 2.5میلیارد دلاری از صندوق توسعه برای تقویت دفاع ملی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون سازمان برنامه و بودجه در امور علمی فرهنگی و اجتماعی در نظر گرفتن 20هزار میلیارد تومان معادل 2.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تقویت بخش های دفاعی و نظامی در بودجه 98 خبر داد.

سعید نمکی در گفت و گو با «عصر اقتصاد» در خصوص اصلاحات اخیر لایحه بودجه 98 که به ستاد اقتصاد مقاومتی رفته است، اظهار کرد: در سازمان برنامه و بودجه، لایحه بودجه را از 433 هزار میلیارد تومان به 407 هزار میلیارد تومان کاهش دادیم.

نمکی افزود: از رقم 40هزار میلیارد تومانی که در جدول دوم بودجه 98 در نظر گرفته ایم، 20 هزار میلیارد تومان معادل 2.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای تقویت بخش های دفاعی، نظامی و امنیت کشور لحاظ شده و 20 هزار میلیارد تومان دیگر را هم برای موارد دیگری که لازم بود، وارد جدول دوم کردیم.

وی گفت: ما یک بودجه 407هزار میلیارد تومانی داریم که با 40هزار میلیارد تومان جدول دوم، مجموع منابع عمومی بودجه به رقم 447 هزار میلیارد تومان می رسد. از محل دیگر هم حدود 67هزار میلیارد تومان از درآمدهای اختصاصی داریم.

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه کارشناسان سازمان برنامه و بودجه ماموریت خود را به اتمام رسانده اند، افزود: باید در انتظار سایر تغییرات و اصلاحاتی باشیم که ممکن است از سوی نمایندگان در مجلس در بودجه 98 اعمال شود.

گفتنی است اصلاحات ساختاری بودجه نویسی به ویژه درلایحه بودجه 98 موضوعی است که از تاکیدات رهبر معظم انقلاب و معاونان دولت روحانی بوده است. در همین راستا بخش اول این اصلاحات توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بررسی به ستاد اقتصاد مقاومتی رفته است.

محمد باقر نوبخت برنامه اصلاح ساختار بودجه را شامل چهار سرفصل دانست که كارآمدكردن هزینه‌ها از جمله آن ها بوده است.

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با «عصر اقتصاد» بیان کرد: در سازمان برنامه و بودجه سعی کردیم اولویت اول بودجه، کمک به افراد فرودست و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، اشتغال، زیر ساخت ها ی بخش سلامت، رفاه اجتماعی، صندوق های بازنشستگی و گروه های آسیب پذیر بوده و اولویت دوم هم بخش دفاع و امنیت کشور باشد.

نمکی در خصوص بودجه بخش بهداشت و درمان نیز توضیح داد: در حمایت های بودجه ای در بخش بهداشت و درمان، به منظور کاهش هزینه های کمرشکن درمان 5/3 میلیارد تومان برای دارو  و تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: دو میلیون و 100هزار نفر هم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بوده و از همان مسیر حمایت می شوند. از طرف دیگر برای حقوق بگیران زیر سه میلیون نیز بسته های حمایتی در نظر گرفته شده است.

 

 

خواندن 71 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395