یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 11:23

موسسات پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای مسکن نیازمند نظارت دولت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عصر اقتصاد: مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور حسابداری و حسابرسی با تأکید بر اینکه تأسیس و بهره‌برداری از موسسات پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای ایده خوبی است گفت: این اقدم ایده بسیار خوبی بوده و در بسیاری از نقاط جهان بازتاب خوبی داشته است ولی باید بگوییم اجرای آن در ایران به دلیل وجود بیماری‌های اقتصادی بدون کمک دولت امکان‌پذیر نخواهد بود.

غلامرضا سلامی در خصوص بحث تأسیس موسسات پس‌انداز و تسهیلات منطقه‌ای گفت: موسسات پس انداز و ارائه کننده وام مسکن پس از جنگ جهانی دوم در کشورهای پیشرفته با هدف تجمیع پس‌انداز مردم و ارائه کمک هزینه خرید مسکن به اقشار کم‌درآمد ایجاد شدند.

سلامی با بیان اینکه این موسسات نوعی تعاونی اعتباری به شمار می‌رفتند گفت: درابتد این موسسات رشد خوبی داشته و افراد کم‌درآمد از این طریق صاحب حداقل مسکن شدند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: این موسسات پیش از انقلاب در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر با مدیریت بانک رهنی سابق ایجاد شدند. تعداد زیادی از این موسسات در تهران و تعدادی تحت عنوان موسسات منطقه‌ای در سایر مناطق تأسیس و شروع به کار کردند که پس از انقلاب تمامی آن‌ها در بانک مسکن فعلی ادغام و فعالیت خود را آغاز کردند.

 

خواندن 931 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395