چهارشنبه, 12 آبان 1395 ساعت 10:46

خسارت 110 میلیارد ریالی برف در باغ‌های اردبیل

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: بارش برف اخیر110 میلیارد ریال به باغ های استان بویژه در مناطق مشگین شهر، خلخال و گیوی خسارت وارد کرد.

مسعود امامی یگانه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاسیسات برق، درختان سطح شهر و درختان سیب اردبیل و 2 مرغداری و دامداری نیز خسارت سنگینی را متحمل شدند که برای جبران این خسارت ها تلاش می شود .
وی با بیان اینکه این خسارت ها موجب کاهش تولید میوه در سال آینده می شود افزود: بیشترین میزان خسارت در منطقه زرج آباد شهرستان کوثر ،خلخال و مشگین شهر به باغ های میوه وارد شده است.
امامی با اشاره به جبران خسارت های وارد شده به باغ های میوه و دیگر تاسیسات گفت: دولت برای جبران خسارت ها در کشور 13 هزارو 500 میلیارد ریال به صندوق بیمه کشاورزی اختصاص داده که سهم هر استان براساس میزان خسارت ها مشخص و تخصیص داده می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل از آمادگی دستگاه های ذی ربط برای مقابله با بحران بخصوص بارش برف در چند روز آینده خبر داد و افزود:با توجه به اینکه از امروز بعد از ظهر بارش برف دوباره آغاز می شود و در مرکز و جنوب استان هم کولاک پیش بینی شده لازم است اکیپ های راهداری بصورت آماده باش در جاده ها مستقر شوند .
امامی اضافه کرد:به رانندگان توصیه می شود در هنگام رانندگی از زنجیر چرخ استفاده کرده و احتیاط لازم را رعایت و مردم هم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت سفر ضروری لباس گرم به همراه داشته باشند.
وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی معابر داخل شهر اردبیل افزود: نیروهای شهرداری برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر در سطح شهر آمادگی دارند اما لازم است مردم خود با نیروهای شهرداری همکاری کنند و برف بام را در داخل کوچه نریزنند تا مشکلی بر تردد مردم و خودروها در داخل کوچه ها پیش نیاید.
بارش برف اخیر در استان اردبیل بیشتر به درختان سطح شهر و سیم های برق و باغ های میوه خسارت وارد کرد.
بر اساس برآورد اولیه و اعلام شرکت توزیع برق و شهرداری اردبیل این خسارت در سیم های برق هفت میلیارد و500 میلیون ریال ، درختان سطح شهر 20 میلیارد ریال و باغ های میوه 110 میلیارد ریال برآورد شده است.
منبع:ایرنا
خواندن 1785 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: نرخ بیکاری کرمانشاه از 20 درصد گذشت »

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395