چهارشنبه, 12 آبان 1395 ساعت 10:51

جایزه جهانی خشت طلایی به شهردار تبریز رسید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شهردار تبریز جایزه جهانی خشت طلایی را از نماینده اسکان بشر سازمان ملل متحد دریافت کرد.

سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی، همزمان با 31 اکتبر 'روز جهانی شهرها' با حضور نمایندگان و مدیران شهری بیش از 40 کشور جهان و نمایندگان مجامع بین‌ المللی شهری از جمله مرکز اسکان بشر سازمان ملل متحد، با معرفی پروژه‌ های برتر شهری و شهرهای برگزیده، در باغ موزه دفاع مقدس تهران، برگزار و براساس آن شهر تبریز به عنوان یکی از هشت شهر برگزیده، معرفی شد.
هیات عالی داوران سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی، پس از ارزیابی شاخص‌ های تخصصی و با در نظر داشتن شاخص ‌ها و معیارهای توسعه شهری، جایزه ویژه خود را به صادق نجفی شهردار تبریز اهدا کرد.
حفاظت از میراث فرهنگی، محیط زیست شهری، خدمات ضروری شهری، توسعه اجتماعی و فرهنگی، هوشمندسازی شهری، برنامه ریزی و توسعه مشارکت ‌های سرمایه ‌گذاری از محورهای اصلی جایزه جهانی خشت ‌طلایی به شمار می‌ رود که مطابق آن و با جمع ‌بندی امتیازات در هر بخش، شهر تبریز در میان آثار شرکت‌ کننده از 40 کشور جهان و بیش از 100 شهر کشورمان، به عنوان یکی از هشت برگزیده جشنواره انتخاب و معرفی شد.
در مراسم معرفی آثار برگزیده، نماینده سازمان ملل، مدیر اجرایی سازمان متروپلیس، نمایندگان ایزوکارپ، رئیس برنامه اسکان بشر سازمان ملل در تهران و نمایندگان و مدیران شهری از کشورهای استرالیا، اسپانیا، شیلی، روسیه، دانمارک، کره جنوبی، کوبا، اتریش، آرژانتین، برزیل ، سنگال و هلند حضور داشتتند.
جایزه خشت طلایی تهران از سال 2014 با مشارکت برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد و با حضور شهرهای مختلف جهان هرساله برگزار می شود.
کلانشهر تبریز مرکز آذربایجان شرقی با حدود یک میلیون و 800هزار نفر جمعیت در شمال غرب ایران واقع است.
منبع:ایرنا
خواندن 1169 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395