چهارشنبه, 12 آبان 1395 ساعت 10:58

تسهیلات 2 میلیارد ریالی وزارت ارتباطات به مراکز شتاب دهنده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این وزارتخانه تا سقف 2 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات در مراکز شتاب دهنده سرمایه گذاری می کند.

امیرحسین دوایی مرکزی روز یکشنبه در جلسه شورای فناوری اطلاعات کرمانشاه که در جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، افزود: به شرکت های زیرمجموعه این مراکز نیز تا سقف 300 میلیون ریال وام با کارمزد چهار درصد از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود.

وی در بازدید از مرکز شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه با بیان اینکه مراکز شتاب‌دهنده مراکزی اقتصادی هستند، گفت: هدف این مراکز ارزش دادن به کار شرکت‌ها و با ارزش کردن سهام آن‌ها است.

دوایی مرکزی تصریح کرد: این مراکز می‌توانند سرمایه گذاری در قالب مشاوره و یا دراختیار قرار دادن فضا و مکان به صاحبان ایده را داشته باشند.

معاون وزیر ارتباطات  افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دو صورت از این مراکز حمایت می کند. وی ادامه داد: در گام اول با تصویب این مراکز در کارگروه مستقر در وزارت مبلغ 200 میلیون تومان به عنوان سرمایه‌گذاری اولیه به آنها داده می شود و در گام بعد، به شرکت‌های تحت پوشش مرکز شتاب‌دهنده متناسب با میزان سرمایه گذاری مرکز در این شرکت‌ها تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد از صندوق کارآفرینی امید داده می‌شود.

 

خواندن 703 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395