چهارشنبه, 16 فروردين 1396 ساعت 12:44

محبوبیت ترامپ باز هم کاهش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بنابر تازه ترین نظرسنجی های به عمل آمده محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بازهم کاهش یافته و به 35درصد رسیده است.

شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه باانتشار این خبر گزارش داد: نتایج نظرسنجی های تازه دراین خصوص مربوط به دانشگاه 'کوینیپیاک' (Quinnipiac) است که روز سه شنبه (روز گذشته) انتشار یافت و عدم محبوبیت ترامپ در آن 57درصد اعلام شد.
سی ان ان کاهش میزان محبوبیت دونالد ترامپ در چنین دوره زمانی کوتاه برای رئیس جمهوری آمریکا را امری بی سابقه خواندوافزود: حتی باراک اوباما در دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود تا بدین میزان نامحبوب نبود.
بنابراین گزارش، درحالی نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک واقع در ایالت کنتیکت آمریکا از 35 درصد محبوبیت دونالد ترامپ خبر می دهد که درسوم آوریل برابر با 14 فروردین موسسه نظرسنجی گالوپ پایین ترین سطح محبوبیت دونالد ترامپ را 37درصد اعلام کرده بود که درمقایسه با آن دو درصد تنزل نشان می دهد.
'تیم مالوی' (Tim Malloy) از مسئولان این نظرسنجی در این باره گفت: دونالد ترامپ برای کسب محبوبیت حتی در میان هواداران وفادار خود همچنان تقلا می کند .
از دیگر نتایج این نظرسنجی آراء دمکرات ها به ترامپ است که 91 درصد عدم محبوبیت و شش درصد نیز وی را تایید می کنند.
این درحالی است که در مقایسه جمهوریخواهان 79 درصد وی را مورد تایید قرار داده و 14 درصد نیز عدم محبوبیت اعلام کرده اند.
بنابر نتایج این نظرسنجی ترامپ درمیان رای دهندگان سفید پوست از 43 درصد محبوبیت و 48 درصد عدم محبوبیت برخوردار است.
همچنین میزان محبوبیت ترامپ درمیان رای دهندگان رنگین پوست تنها 16 درصد و عدم محبوبیت وی 77درصد بوده است.
نظرسنجی دانشگاه 'کوینیپیاک' بین 30 مارس تا سوم آوریل برابر با 10تا 14فروردین ماه و از میان یکهزار و 171 رای دهنده آمریکایی و بامیزان خطای 2.9 (دو و 9 دهم) درصد صورت گرفته است.
بالاترین میزان محبوبیت دونالد ترامپ بنا بر نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ 46 درصد و عدم محبوبیت وی 45درصد مربوط به 25 ژانویه گذشته و مربوط به نخستین روزهای ورود وی به کاخ سفید بود.
همچنین بنابرآمار گالوپ، کاهش میزان محبوبیت ترامپ پایین تر از پایین ترین میزان محبوبیت باراک اوباما با 38 درصد است که بین سال های 2011 تا 2014 میلادی برای باراک اوباما رقمی بی سابقه را دراین زمینه به ثبت رساند.
با این حال میزان محبوبیت ترامپ نسبت به برخی روسای جمهوری دیگر آمریکا باوجودی که عمر اندکی از دولت وی می گذرد، بالاتر است. پایین ترین میزان محبوبیت نسبت به ترامپ متعلق به جورج دبلیو بوش (پسر) با 25درصد، جورج اچ.دبلیو بوش (پدر) با 29 درصد، رونالد ریگان با 35 درصد ، جیمی کارتر با 28 درصد، ریچارد نیکسون با 24 درصد، هری ترومن با 22 درصد و لیندون جانسون با 35 درصد است که تمامی این روسای جمهوری پایین ترین میزان محبوبیت را یک بار در دوره ریاست جمهوری خود تجربه کرده اند.
منبع:ایرنا
خواندن 436 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395